ГлавнаяНовостиLifestyle

SEO-оптимізація зображень: як правильно оптимізувати графіку для пошукових систем

Lifestyle
01.11.2023
218
5.0
SEO-оптимізація зображень: як правильно оптимізувати графіку для пошукових систем
Кожен елемент сайту грає роль у його ранжуванні в пошукових системах. Зображення не є винятком. Візуальний контент може значно підвищити ефективність вебресурсу, залучаючи відвідувачів і збільшуючи час, який вони проводять на ньому. Однак, якщо графіка на сайті не оптимізована, вона може уповільнити швидкість завантаження, що впливає на користувацький досвід і рейтинги. Щоб дізнатися більше, що таке SEO-оптимізація сайтів у контексті зображень, розглянемо деякі ключові аспекти.


Вибір правильного формату зображення

Важливо вибирати формат, який найкраще відповідає конкретному зображенню та його призначенню на сайті.
  1. PNG. Ідеально підходить для графіки, тексту або прозорих зображень. Не втрачає якість після стиснення.
  2. JPEG. Найкращий варіант для фотографій. Дозволяє стискати зображення з невеликою втратою якості.
  3. WEBP. Новітній формат від Google, який комбінує переваги PNG і JPEG, надаючи високу якість за мінімального розміру.


Зменшення розміру файлу: інструменти та методи стиснення без втрати якості

Під час SEO-оптимізації зображень важливо звертати увагу на їхні розміри. Великі файли можуть уповільнити час завантаження вебсайту. Інструменти, такі як TinyPNG або Compressor.io, дозволяють стискати зображення без зниження якості.


Якісний альтернативний текст: чому «alt»-текст важливий та як його правильно формулювати

«Alt»-текст — це текстовий опис зображення, який допомагає пошуковим системам розуміти, що представлено на графіці. Він також корисний для відвідувачів вебресурсу з обмеженими можливостями. Під час формулювання «alt»-тексту важливо бути конкретним, лаконічним і точним, додавати ключові слова, якщо це можливо.


Назви файлів зображень

Назва файлу зображення може бути корисним індикатором для пошукових систем про його вміст. Наприклад, «apple-pie.jpg» краще за «IMG12345.jpg». Назва має відображати суть зображення та, якщо можливо, містити ключові слова
SEO-оптимізація зображень: як правильно оптимізувати графіку для пошук.


Використання Lazy Loading

Lazy Loading — це техніка, за якої зображення завантажуються тільки тоді, коли вони стають видимими для користувача після прокручування сторінки. Це покращує час завантаження сторінки та користувацький досвід.


Респонсивні зображення

В умовах постійного розширення асортименту пристроїв і появи нових розширень екрана важливо, щоб ваші зображення відображалися коректно на будь-якому девайсі. Цього можна досягти за допомогою респонсивних зображень, які автоматично адаптуються до розміру дисплея.


Перевірка зображень на сайті: інструменти для моніторингу та виявлення проблем із графікою

Інструменти, такі як Google PageSpeed Insights та GTmetrix, дозволяють перевірити, як оптимізована графіка на сайті, та отримати рекомендації щодо покращення.


Використання CDN для зображень

CDN (Content Delivery Network) — це мережа серверів, розташованих по всьому світу, яка забезпечує швидке завантаження зображень для користувачів, незалежно від їхнього географічного розташування.

SEO-оптимізація зображень — це невіддільна частина ефективної SEO-стратегії. Візуальний контент може привертати увагу користувачів, але без правильної оптимізації він може також нашкодити ранжуванню сайту. Дотримуючись вказаних рекомендацій, ви зможете забезпечити видимість свого ресурсу в пошукових системах.

 

Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Gazetainform

Теги:оптимізація зображень, SEO, SEO-оптимізація зображень


Комментарии (0)

avatar