ГлавнаяНовостиLifestyle

Основні фактори, що впливають на точність

Lifestyle
09.07.2024
134
0.0
Основні фактори, що впливають на точність

Механічні властивості станка

Конструкція станка, жорсткість основи та станини, якість направляючих і гвинтових передач впливають на загальну точність обробки. Високоякісні матеріали і точна зборка зменшують відхилення.

Серводвигуни та приводи

Серводвигуни забезпечують точне переміщення робочих елементів. Використання високороздільних серводвигунів допомагає досягти мінімальних відхилень.
 

Системи контролю положення

Енкодери та лінійні датчики вимірюють переміщення з високою точністю і передають дані до контролера для коригування рухів в режимі реального часу.
 

Системи змащування та охолодження

Постійне змащування і охолодження компонентів знижує тертя та знос, що сприяє підтриманню стабільної роботи станка і високої точності обробки.

Види точності та допусків

Геометрична точність

Визначає, наскільки точно станок може відтворювати задані форми та розміри деталей, включаючи прямолінійність, круглість та інші параметри.
 

Повторюваність

Здатність станка стабільно відтворювати однакові результати при виконанні однакових операцій, що важливо для серійного виробництва.
 

Точність позиціонування

Описує здатність станка точно переміщати інструмент або заготовку до заданого положення, включаючи абсолютну та відносну точність.
Основні фактори, що впливають на точність

Типові значення точності та допусків

Загальна точність

Для більшості промислових станків ЧПУ загальна точність коливається від 0.01 мм до 0.1 мм. Високоточні станки можуть досягати точності до 0.001 мм.
 

Точність позиціонування

Зазвичай знаходиться в межах від 0.002 мм до 0.02 мм залежно від типу станка, його конфігурації та якості виготовлення.
 

Повторюваність

Зазвичай знаходиться в межах від 0.001 мм до 0.01 мм, що забезпечує стабільність і високу якість виготовлення деталей.
 

Вплив програмного забезпечення на точність

CAM-програми

Програмне забезпечення для автоматизованого проектування та виготовлення (CAM) дозволяє створювати точні траєкторії руху інструментів та оптимізувати процеси обробки.
 

Налаштування ЧПУ-контролера

Правильні налаштування параметрів, таких як подача, швидкість обертання інструменту, компенсація відхилень, впливають на точність обробки.
 

Підсумок

Точність та допуски станків ЧПУ залежать від багатьох факторів, включаючи конструкцію станка, якість компонентів, системи контролю положення та програмне забезпечення. Типові значення точності для промислових станків ЧПУ коливаються від 0.01 мм до 0.1 мм, з можливістю досягнення вищої точності на спеціалізованих станках. Розуміння цих аспектів допомагає краще оцінити можливості та переваги використання ЧПУ-технологій у виробництві.
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Gazetainform

Теги:Конструкція станка, властивості станка, Серводвигуни


Комментарии (0)

avatar